Sbírka starých visacích zámků

Na těchto stránkách vás chceme nechat nahlédnout do naší netradiční sbírky starých visacích zámků z celého světa, kterou máme instalovanou přímo v prodejně našeho zámečnictví JAKOV A-Z v Praze, ulice Freyova 12, kousek od stanice metra Vysočanská. Naše sbírka obsahuje 353 kusů zajímavých zámků a neustále ji rozšiřujeme. Protože zámkům opravdu rozumíme a máme je rádi, již více než 15 let kupujeme a vyměňujeme staré visací zámky a klíče na aukcích z celého světa a naše sbírka je zdarma veřejně přístupná v naší prodejně.

Jsme členy evropského sběratelského klubu starých zámků a pravidelně se zúčastňujeme setkání předních sběratelů na různých místech Evropy, kde si vyměňujeme naše poznatky a kupujeme nové přírůstky do naší sbírky. Letošní setkání sběratelů starých zámků bude na podzim v Budapešti. Spolupracujeme také s paní Martinou Pall – ředitelkou největšího muzea starých zámků v Rakousku v Grazu, kde je vystavena známá sbírka The Hans Schell collection. Sbíráme také staré katalogy, listy, dokumenty a knihy o historii zámků a od roku 2016 jsme se začali věnovat i renovacím a opravám starých zámků pro naše zákazníky.

Jako pozvánku na navštěvu naší sbírky uveřejňujeme odkaz na několik zajímavých zámků. Mnohem více trikových a nevšedních zámků naleznete přímo u nás na prodejně.
Odkaz na několik stránek ze starých katalogů, listů, dokumentů a knih o historii zámků.

 

Postříbřený visací zámek se skrytými klíčovými dírkami, odemyká se pomocí tří klíčů. Pro použití prvního klíče je nutné odstranit šroubovací trn, který se nachází zespodu zámku. Zakoupeno na aukci v Austrálii.

Komentáře jsou uzavřeny.